List of July Babies by Date of Surgery....

IrishIze
on 7/8/04 12:36 am - NJ
July 1 Lisa Hunter - FL July 2 Staci B Bertie Bond - OH July 5 Veronica Falls - FL July 6 Debbie Russ- MD Pamela N - MO Tina Crawn - ND Karen Polon - FL Monna - CA Lu Clark - GA Kelle W - GA Julie 22 - NC Molly S - OK Lily Kate - MA July 7 Elisabeth Swanto - OH Ina Royer - NC Leah F - CA Linda Cichanowicz - Mtl, QC Vicki T - KY Donna Cashon - TX Ken Peterson - VA Jeff Cordell - NV Rhonda M - LA Vicki T - KY Brandi H - IL Jennifer W - PA July 8 Belinda Wayman - AR Brenda Burch - KS Laurie Bollenbach - MI Jackie F - NY Carrie G - TX July 9 Angela Hermes - OH Michele Jones - FL Dee Faust - FL Linda E - WV Laura Crettol -TN July 12 Stephanie G - ID Shawna Talles - WI Cynthia Hollaman - GA Lisa W - AZ Michelle LaRocque - MI Roxie B - OK Jessica Machado - MA Deb K - MN Bob Welliver - NH Barbara S - IA July 13 Melissa Ross - MN Aimee Cobey - TX Tammy B - NC Tami Richards - GA Cindi M - CA Peggy B - CA Michelle F - MD July 14 Marjoe White - OR Missy Ansbach - PA Janet Ingram - AL Kristine Dotson - CA TweedyBird - AR Erika L - FL Tammy S - NJ Debra O - CA Ellen S - PA Tonya L - GA Nancy Imelda Schafer - NJ July 15 Gina (d-fl8me) - FL Christine Borke - OH Gilda M - CA Anne Boyle - TX July 16 Stef 1851 - IL Teresa B - VA Shelly A - MN Teneaha R - IL July 19 Nancy - NJ DeeJay - NV Denise - MD (fingers crossed!) Veronica Tucker - PA Cathy I - MI Gale Pierson - MD Marina - WA Carol B - PA Marcia Davis - OK Allison George - NY Heather Moore - NM - (surgery in TX) Carolyn - TX Karin T - TX Susan B - OH Carla Smith - TN Michelle Johnson - MO Gina F - TX Gloria S - IN July 20 Amber Ellis - TX Sherry Sonson - NC Sandy DeMoss - IL Stuart Dowell - MI Jennifer - CT July 21 Cherry Cody - TN Christina Darding - IN Kelli Patterson - AL Traci W - MN Peggy G - CA Amy S - PA July 22 Sarah Coots - KY Trish (dezBingoM) - CA Susan Winfree-Khaira - NC Bonnie C - NY Traci H - LA July 23 Nita A - NC Jaima S - VA Eileen F - NY Tanja Y - WA July 26 Jeanette S - NY July 27 Irene S - NJ Gerri Thomas - MI Anna A - OH Margie - NY July 28 Dawn H - NJ Melissa Bailey - On, CA - (surgery in NY) Cecilia - FL July 29 Susan Dusak - PA Leslie A - CT Susan Uhnak - PA July 30 Nancy Croswell - MI
flowergirl810
on 7/8/04 2:18 am - Milwaukee, WI
Hey! You missed me! Denise Curran July 13th - WI
Ms V.
on 7/8/04 3:10 am - Burnsville, MN
I'm a July 19 Baby Please add me
Sharon M G.
on 7/8/04 3:51 am - Radcliff, Ky
Don't forget me please! My date is July 30th! Sharon
IrishIze
on 7/8/04 4:15 am - NJ
Here's today's update!! If you'd like your name added, please give me your info at the bottom of this thread. BTW, the party emoticons are next to the people who have let us know that they had their surgery and are doing well. Of course, if I have missed a post, please let me know. I will also put the "good wishes fairy" next to the current day's surgery babies. Hugs, Nancy July 1 Lisa Hunter - FL July 2 Staci B Bertie Bond - OH July 5 Veronica Falls - FL July 6 Debbie Russ- MD Pamela N - MO Tina Crawn - ND Karen Polon - FL Monna - CA Lu Clark - GA Kelle W - GA Julie 22 - NC Molly S - OK Lily Kate - MA July 7 Elisabeth Swanto - OH Ina Royer - NC Leah F - CA Linda Cichanowicz - Mtl, QC Vicki T - KY Donna Cashon - TX Ken Peterson - VA Jeff Cordell - NV Rhonda M - LA Vicki T - KY Brandi H - IL Jennifer W - PA July 8 Belinda Wayman - AR Brenda Burch - KS Laurie Bollenbach - MI Jackie F - NY Carrie G - TX July 9 Angela Hermes - OH Michele Jones - FL Dee Faust - FL Linda E - WV Laura Crettol -TN July 12 Stephanie G - ID Shawna Talles - WI Cynthia Hollaman - GA Lisa W - AZ Michelle LaRocque - MI Roxie B - OK Jessica Machado - MA Deb K - MN Bob Welliver - NH Barbara S - IA July 13 Melissa Ross - MN Aimee Cobey - TX Tammy B - NC Tami Richards - GA Cindi M - CA Peggy B - CA Michelle F - MD Denise Curran - WI Katie Pierce-Allison - FL July 14 Marjoe White - OR Missy Ansbach - PA Janet Ingram - AL Kristine Dotson - CA TweedyBird - AR Erika L - FL Tammy S - NJ Debra O - CA Ellen S - PA Tonya L - GA Nancy Imelda Schafer - NJ July 15 Gina (d-fl8me) - FL Christine Borke - OH Gilda M - CA Anne Boyle - TX July 16 Stef 1851 - IL Teresa B - VA Shelly A - MN Teneaha R - IL July 19 Nancy - NJ DeeJay - NV Denise - MD (fingers crossed!) Veronica Tucker - PA Cathy I - MI Gale Pierson - MD Marina - WA Carol B - PA Marcia Davis - OK Allison George - NY Heather Moore - NM - (surgery in TX) Carolyn - TX Karin T - TX Susan B - OH Carla Smith - TN Michelle Johnson - MO Gina F - TX Gloria S - IN Ms Vena - MN July 20 Amber Ellis - TX Sherry Sonson - NC Sandy DeMoss - IL Stuart Dowell - MI Jennifer - CT July 21 Cherry Cody - TN Christina Darding - IN Kelli Patterson - AL Traci W - MN Peggy G - CA Amy S - PA July 22 Sarah Coots - KY Trish (dezBingoM) - CA Susan Winfree-Khaira - NC Bonnie C - NY Traci H - LA July 23 Nita A - NC Jaima S - VA Eileen F - NY Tanja Y - WA July 26 Jeanette S - NY July 27 Irene S - NJ Gerri Thomas - MI Anna A - OH Margie - NY July 28 Dawn H - NJ Melissa Bailey - On, CA - (surgery in NY) Cecilia - FL July 29 Susan Dusak - PA Leslie A - CT Susan Uhnak - PA July 30 Nancy Croswell - MI Sharon Gardner - KY
Cindy C.
on 7/8/04 5:35 am - Clarksville, TN
Please add me to July 14 Cindy Charvis - TN
AFM
on 7/8/04 9:03 am - Maumelle, AR
Please add me on July 26th. Thanks.
Amy C.
on 7/8/04 10:27 am - san francisco, CA
Hi Nancy! Please add me too. I go on 7/20. Thanks!
StephanyS
on 7/8/04 10:34 am - Milton, FL
thanks so much for giving us a list. It helps to be able to see who's having surgery on the same day as you. Could you please add me to July 12th? Stephany S.-FL
IrishIze
on 7/8/04 12:59 pm - NJ
July 1 Lisa Hunter - FL July 2 Staci B Bertie Bond - OH July 5 Veronica Falls - FL July 6 Debbie Russ- MD Pamela N - MO Tina Crawn - ND Karen Polon - FL Monna - CA Lu Clark - GA Kelle W - GA Julie 22 - NC Molly S - OK Lily Kate - MA July 7 Elisabeth Swanto - OH Ina Royer - NC Leah F - CA Linda Cichanowicz - Mtl, QC Vicki T - KY Donna Cashon - TX Ken Peterson - VA Jeff Cordell - NV Rhonda M - LA Vicki T - KY Brandi H - IL Jennifer W - PA July 8 Belinda Wayman - AR Brenda Burch - KS Laurie Bollenbach - MI Jackie F - NY Carrie G - TX July 9 Angela Hermes - OH Michele Jones - FL Dee Faust - FL Linda E - WV Laura Crettol -TN July 12 Stephanie G - ID Shawna Talles - WI Cynthia Hollaman - GA Lisa W - AZ Michelle LaRocque - MI Roxie B - OK Jessica Machado - MA Deb K - MN Bob Welliver - NH Barbara S - IA Stephany S - FL July 13 Melissa Ross - MN Aimee Cobey - TX Tammy B - NC Tami Richards - GA Cindi M - CA Peggy B - CA Michelle F - MD Denise Curran - WI Katie Pierce-Allison - FL July 14 Marjoe White - OR Missy Ansbach - PA Janet Ingram - AL Kristine Dotson - CA TweedyBird - AR Erika L - FL Tammy S - NJ Debra O - CA Ellen S - PA Tonya L - GA Nancy Imelda Schafer - NJ Cindy Charvis - TN Amy C - NE July 15 Gina (d-fl8me) - FL Christine Borke - OH Gilda M - CA Anne Boyle - TX Crystal M - CA July 16 Stef 1851 - IL Teresa B - VA Shelly A - MN Teneaha R - IL July 19 Nancy - NJ DeeJay - NV Denise - MD Veronica Tucker - PA Cathy I - MI Gale Pierson - MD Marina - WA Carol B - PA Marcia Davis - OK Allison George - NY Heather Moore - NM - (surgery in TX) Carolyn - TX Karin T - TX Susan B - OH Carla Smith - TN Michelle Johnson - MO Gina F - TX Gloria S - IN Ms Vena - MN July 20 Amber Ellis - TX Sherry Sonson - NC Sandy DeMoss - IL Stuart Dowell - MI Jennifer - CT Amy C - CA July 21 Cherry Cody - TN Christina Darding - IN Kelli Patterson - AL Traci W - MN Peggy G - CA Amy S - PA July 22 Sarah Coots - KY Trish (dezBingoM) - CA Susan Winfree-Khaira - NC Bonnie C - NY Traci H - LA July 23 Nita A - NC Jaima S - VA Eileen F - NY Tanja Y - WA July 26 Jeanette S - NY Libby Strawn - AR July 27 Irene S - NJ Gerri Thomas - MI Anna A - OH Margie - NY Chris Pond - NH July 28 Dawn H - NJ Melissa Bailey - On, CA - (surgery in NY) Cecilia - FL July 29 Susan Dusak - PA Leslie A - CT Susan Uhnak - PA July 30 Nancy Croswell - MI Sharon Gardner - KY
Most Active
Recent Topics
STILL Fighting
MrsJuly · 3 replies · 1113 views
Feeling great after 10 years
missang · 1 replies · 1035 views
HELLO, Hello, hello
JustHat · 3 replies · 1112 views
Old Habits
JustHat · 0 replies · 1178 views
×